Baner Szkoły SP 58 Baner Szkoły SP 58

Dzień dobry dzisiaj jest 28 lutego 2024. A do wakacji zostało

Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk Szkoła Promująca Zdrowie
Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk - Komunikaty Ogłoszenia SP 58
Siatkarz z klasą

Projekt „Siatkarz z klasą” – rok szkolny 2017/18.

W roku szkolnym 2017/18 w projekcie Trefla Gdańsk uczestniczy klasa Vb pod opieką wychowawcy p. Bożeny Gilli.

Projekt ten ma na celu sportową aktywizację uczniów i ich rodziców oraz najbliższego otoczenia, krzewienia w nich idei współdziałania,, życzliwości, zasad fair play, zdrowego trybu życia oraz działań prospołecznych. Dodatkowo jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, która doskonale integruje. Dzieci przez cały rok szkolny realizują różne zadania otrzymane od Trefla Gdańsk przy wsparciu wychowawcy i rodziców. Kibicują także gdańskiej drużynie na meczach rozgrywanych w Ergo Arenie gdzie panuje świetna sportowa atmosfera a dla dzieci przygotowane są liczne atrakcje.

Projekt rozpoczął się 29.09.2017 r. (piątek) od ogłoszenia w naszej szkole udziału w nim i wręczenia pamiątkowej koszulki, która umieszczona została w gablocie w sali nr 60. Dnia 11.10.2017 r. ( środa) w Ergo Arenie odbyły się podchody. Dzieci dostawały zadania w kopertach np. : każdy pokazuje jedno ćwiczenie i wszyscy powtarzają je 3 razy; tratwa - każdy powinien się na niej znaleźć, układanie puzzli, itp. Uczniowie rozwiązywali rozmaite, humorystyczne zadania, które doprowadziły do poznania siatkarza Trefla Gdańsk. Okazał się nim MICHAŁ KOZŁOWSKI , który w tym sezonie dołączył do rodziny „Gdańskich Lwów”. „Nasz siatkarz” urodził się 16.02.1985 r. w Gorlicach i występuje na boisku z numerem 18. Klasa VB bardzo radośnie przyjęła swojego „opiekuna” – zadawali różne pytania i otrzymywali ciekawe odpowiedzi a także I zadanie do wykonania – do 02.11. zaprojektować koszulkę . [Zdjęcia w galerii]

W dniu 12.10.2017 r. podczas godziny wychowawczej nauczyciel przedstawił pierwsze zadanie. Klasa została podzielona na 4 grupy i ochoczo zabrała się do pracy. Po bardzo burzliwej dyskusji i małych poprawkach przygotowany projekt został wysłany do realizacji. Każdy uczeń otrzymał koszulkę ,w której kibicował podczas meczu swojemu siatkarzowi i zespołowi Trefla Gdańsk.

14. 11.2017 r. (wtorek) do naszej szkoły przyjechał Michał Kozłowski i asystował podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie VB. Siatkarz poprowadził rozgrzewkę oraz zabawy z elementami piłki siatkowej. Na koniec lekcji zrobiliśmy wspólne zdjęcie a także otrzymaliśmy zaproszenie na trening Trefla Gdańsk. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 05.12.2017 r. (wtorek) uczestniczyliśmy w treningu siatkarzy Trefla na Ergo Arenie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak siatkarze trenują i przygotowują się do meczów. Po treningu dzieci miały okazję same chwilkę poćwiczyć, uzyskać autografy swoich idoli a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali cukierki, puzzle i II zadanie - zbieranie nakrętek. [Zdjęcia w galerii]

Dnia 22. 12.2017 r. odbyła się wigilia klasowa, w której uczestniczył Michał Kozłowski. Dzieci przygotowały słodki poczęstunek i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kartkę z życzeniami świątecznymi, mini puzzle oraz cukierki firmy „Bałtyk”. Uczniowie przygotowali również prezent dla siatkarza – piernikowego renifera. [Zdjęcia w galerii]

Udział uczniów i rodziców klasy VB w meczach w Ergo Arenie w pierwszym półroczu:

  • 04.10.2017 r. (środa) mecz Trefl Gdańsk - Onico Warszawa wynik 3: 2
  • 14.10.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – GKS Katowice wynik 0: 3
  • 23.10.2017 r. (poniedziałek) mecz Trefl Gdańsk – MKS Będzin wynik 3:0
  • 03.11.2017r. (piątek) mecz Trefl Gdańsk - Espandor Szczecin wynik 1:3
  • 02.12.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko- Biała wynik 3:0
  • 23.12.2017 r. (sobota) mecz Trefl Gdańsk – Zaksa Kędzierzyn Koźle wynik 0:3
  • 05.01. 2018 r. (piątek) mecz Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów wynik 1:3
  • 22.01.2018 r.( poniedziałek) mecz Trefl Gdańsk – Warta Zawiercie wynik 3:1
  • [Zdjęcia w galerii]


Szkoła Podstawowa nr 58 Gdańsk-Stopka
Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku